Pomáháme

V reakci na teroristický útok spáchaný na Izrael teroristickou palestinskou organizací Hamás dne 7. října 2023 vyhlašuje Federace židovských obcí v České republice veřejnou sbírku na pomoc rodinám obětí útoku a následných válečných událostí. Útok si vyžádal již více než 1 000 obětí na životech, tisíce zraněných a obrovské materiální škody.

Teroristické hnutí Hamás zaútočilo v sobotu 7. října 2023 na Izrael, prolomilo bariéry mezi Pásmem Gazy a Izraelem a vniklo na izraelské území. Izraelští občané včetně dětí a seniorů byli hromadně, systematicky dům od domu brutálně vražděni a znásilňováni.. Následně Hamás zajal civilisty, děti, ženy a seniory jako rukojmí a unesl je do Pásma Gazy. Při barbarském aktu útočníci Hamásu zabili největší počet Židů za jediný den od holocaustu. Nejvíce obětí je hlášeno z hudebního festivalu Supernova, kde ozbrojenci Hamásu zmasakrovali 260 civilistů. V napadených oblastech teroristé zapalovali domy a rabovali. Jejich obyvatelé přišli o vše.

Federace židovských obcí v České republice proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc rodinám obětí teroristického útoku nazvanou Pomoc pro Izrael s číslem účtu 11197662/0800 u České spořitelny a s variabilním symbolem 071023

Výtěžek sbírky pomůže lidem, kteří přišli o rodinné příslušníky, střechu nad hlavou a jejich životy byly zničeny. Ve spolupráci s našimi partnery podpoříme oběti teroru, pomůžeme obnovit poškozenou infrastrukturu a podpoříme také péči o nebývalý rozsah traumat obětí způsobených tímto teroristickým útokem,“ říká Petr Papoušek, předseda Federace židovských obcí. 

Pro platbu QR kódem použijte 

 

 

 

 

 

 

Pomoc můžete posílat od 20. října 2023, o stavu sbírky budeme průběžně informovat na našich webových stránkách.

Pro daňové účely poplatníkovi k daňovému přiznání stačí přiložit Prospekt sbírky  s číslem jejího účtu a výpis z účtu a nebo složenka, kterou poplatník dokládá částkou, kterou na sbírku přispěl.

Pokud požadujete zaslání  potvrzení o daru vyplňte formulář zde

Děkujeme!

Prospekt sbírky

                                                                            Photo: Aviv Abergel