In memoriam Babí Jar

Program je dramaturgicky koncipován podle specifického výběru skladeb, které svým hudebním obsahem a dramatickým zpracováním výstižně odráží historickou událost masakru v Babím Jaru. Zazní skladby Cantus in Memoriam Benjamin Britten od Arvo Pärta a 14. symfonie Dmitrije Šostakoviče. V souvislosti s těmito díly dramaturgie vyhledává spojovací můstek mezi skladateli A. Pärtem, B. Brittenem a D. Šostakovičem a představuje jejich blízký vztah k dané tematice. Těžištěm programu je 14. symfonie, kterou D. Šostakovič věnoval právě B. Brittenovi. Její oficiální premiéra proběhla 29. září 1969 v Leningradu. Toto datum tak symbolicky propojuje koncert s událostí v Babím Jaru.
Významnou součástí pietního aktu bude doprovodný program zahrnující tematicko-dokumentární výstavu historika Vitalije Nachmanoviče s názvem Babí jar – na pozadí dějin 20. století. Virtuální výstava je dispozici zde: http://memory.kby.kiev.ua/
Vstup do sálu Bohuslava Martinů bude možný už v 18:45. Výstava bude ke zhlédnutí také po koncertě.
 
Program:
Arvo Pärt: Cantus in Memoriam Benjamin Britten
Dmitrij Šostakovič: Symfonie č. 14
 
Interpreti:
Tamara Morozová /soprán/
Josef Kovačič /bas/
Václav Dlask /dirigent/
________________________________________________________________________
Vstupné dobrovolné na místě – rezervace míst zde: https://goout.net/cs/listky/in-memoriam-babi-jar/qexj/
 
 
Děkujeme za podporu našim partnerům.
Advokátní kancelář H&P Law s.r.o., Magistrát hlavního města Prahy, Státní fond kultury, Městská část Praha 1, Nadační fond obětem holocaustu, Federace židovských obcí v ČR, Nadace Český hudební fond, KlasikaPlus.cz, Český rozhlas D-dur.
 
Rubrika Aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem In memoriam Babí Jar

Možnost přidávání komentářů byla zrušena.